לקביעת תורים חייגו: 072-33-80-326

יישור שיניים שקוף

יישור שיניים אצל אדם מבוגר כחלק מאורתודונטיה למבגורים הוא תהליך לא פשוט בעיקר בגלל האסתטיות הכרוכה בעניין, או נכון יותר חוסר האסתטיות. בעוד שבעבר נאלצו המבוגרים להסתובב עם אמצעים בולטים ליישור שיניים היום ניתן למצוא טכניקות שונות למזעור הבעיה, כשהפופולרית ביותר היא יישור שיניים שקוף שכלל אינו נראה על שיני המטופל. במידה ואתה שוקל יישור שיניים המאמר הזה הוא בשבילך.
 
פעם היית צריך להסתיר את הפה
יישור שיניים הוא תהליך הכרחי לאנשים רבים, ולא תמיד מטופל בילדות. מבוגרים רבים כיום מוצאים עצמם עומדים לפני יישור שיניהם, ונאלצים להתמודד עם דילמות שונות הקשורות בהוצאה הכספית, הנוחות ומעל הכל האסתטיקה. בעבר הלא מאוד רחוק ראינו לא פעם אנשים בוגרים מלאי אומץ המסתובבים עם מתכות בולטות בפה. ניתן היה בקלות להבדיל בין אלה שאמצעי היישור חדש להם לבין אלה שהורגלו אליו, לפי מידת הביטחון שלהם. מבוגרים רבים דאגו להסתיר את פיהם באמצעות היד, במיוחד בשעת צחוק, לתקופות ארוכות עד שהתרגלו לנוכחות הברזלית על שיניהם.
 
האופנה של הדור הצעיר
הדור הצעיר קצת יותר הסתגל מאיתנו המבוגרים לנוכחות המתכתית, וכיום צעירים רבים רואים באמצעי היישור כתכשיט המקשט את שיניהם ואף הופך אותם למיוחדים. כיום ניתן למצוא ילדים ובני נוער המעוטרים במתכות צבעוניות על שיניהם בשלל סגנונות וצבעים. בעוד שהנוער החכים לקחת את הכלי הבריאותי לכיוונים אופנתיים, עבור המבוגרים נאלצו האורתודנטים להמציא אמצעים נסתרים או בלתי מורגשים שיתאימו לגילאים אלה.
 
היום – מי שם לב?
אמצעי יישור השיניים עברו לא מעט גלגולים מתוך הצורך להתאימם לעולם המבוגרים, כשהמטרה שהובילה את המפתחים היא לאפשר למבוגר להרגיש בנוח עם התהליך שהוא עובר והאמצעים הזרים בפיו בהם הוא נאלץ להשתמש 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע. היה זה עניין של זמן עד שיומצאו אמצעים המספקים יישור שיניים שקוף, כגון: אינויזליין, וכיום כל מבוגר הזקוק ליישור שיניים יכול להינות מיישור שיניו מבלי שמישהו יראה, ירגיש או ידע.
 
רק אצל המומחים
חשוב לדעת שתהליך יישור שיניים אינו תהליך פשוט, ולא תמיד מסתיים בהרכבת אמצעי היישור, כל פה בנוי אחרת וישנם מצבים מורכבים בפיהם של אנשים מבוגרים הדורשים התייחסות מעבר להרכבת האמצעי. זו בדיוק הסיבה שתהליך יישור שיניים שקוף מבצעים אצל המומחים במרכז לאורתודנטיה בניהולה של פרופסור צ’אושו.

גשר שקוף