לקביעת תורים חייגו: 072-33-80-326

טיפול אורתודנטי סטנדרטי

מהו טיפול אורתודונטי?

אורתודונטיה היא ענף ברפואת שיניים שנועד לתקן שיניים עקומות ולסתות הממוקמות בצורה לא נכונה (היחס הבין לסתי).

טיפול אורתודונטי הוא יישור שיניים או תיקונם כדי לשפר את מראה השיניים ואת תפקודן. שיניים עקומות ושיניים שאינם מתאימות זו לזו, נמצאות בסיכון בשל עששת ומחלת חניכיים, קשה יותר לשמור על נקיונן ועל הגיינת הפה, והן עללולות לגרום ללחץ עודף על שרירי הלעיסה שיכול לגרום לכאבי ראש, צוואר, כתף, כאבי גב, ולפגיעה באסטתיקה של הפנים.

הטיפול האורתודונטי במרכז לאורתודונטיה יכול לעזור בשמירה לטווח הארוך על בריאות השן והחניכיים, ועל תפקוד מפרקי הלסת על ידי פיזור שווה של לחץ הנשיכה על כל השיניים.

למי מיועד הטיפול האורתודונטי?

הטיפול מיועד לבעלי שיניים עקומות או צפופות, ולאנשים עם סגר לא תקין של הלסת. האבחון במרכז לאורתודונטיה בראשות פרופסור סטלה צ’אושו, ניתן בהתבסס על כלי אבחון הכוללים היסטוריה רפואית מלאה, בחינה קלינית, דגמי גבס של שיני המטופל/ת, וצילומי רנטגן מיוחדים. על סמך הממצאים ניתן להחליט אם אורתודונטיה מומלצת, ולפתח תכנית טיפול המותאמת למטופל/ת. חשוב שתיהיה בדיקה מלאה הכרוכה בבחינת השיניים, לקיחת צילומי רנטגן ובחינת דגמי הגבס של שיני המטופל/ת. לאחר מכן צוות השיניים ידון באפשרויות לטיפול אפשרי.

הזמן הטוב ביותר לטיפול אורתודונטי הוא בדרך כלל בילדות, אך גם מבוגרים יכולים לקבל טיפול אורתודונטי – ורבים אכן עושים זאת. בטיפול בילדים ייתכן שיהיה צורך להמתין לכדי שיהיו מספיק שיניים לפני התחלת טיפול.

מומלץ שהבדיקה הראשונה תהיה בגילאים 7-8 על מנת לבצע אבחון מוקדם של ליקויים שלעיתים ניתן למנוע אותם או למנוע את החמרתם באמצעים שונים.

בשונה ממה שנהוג לחשוב, לא מומלץ לחכות להתחלפות כל השיניים טרם ההגעה לבדיקה.

גשר שקוף לשיניים