לקביעת תורים חייגו: 072-33-80-326

ניתוח לסתות

לא מעט אנשים, צעירים ומבוגרים, נאלצים לפנות אל אורתודנט לצורך טיפול יישור שיניים, אשר כחלק ממנו הם נדרשים לעבור ניתוח לסתות. מדובר בניתוח ברמות שונות, אשר משפיע בצורה עמוקה על פעילות הלסת ומן הסתם, גם על המבנה שלה. 

ניתוח לסתות הינו נקרא גם ניתוח ליישור שיניים, במסגרתו מתקנים את מבנה קשת הלסתות, מה שאומר שמזיזים את הלסתות כך שהן יהיו מונחות זו על זו בצורה ישרה, אלמלא ניתוח זה עלולה אחת הלסתות להיות עמוקה יותר מהשני או בצורה אחרת של הסתכלות, לסת אחת יכולה לעמוד לפני הלסת השנייה, מה שעלול ליצור בעיה אסתטית אך לא רק כזו אלא גם בעיה ביכולת הלעיסה ובעתיד היא יכולה להשפיע גם על בעיות הנשימה. 

בדרך כלל נהוג להתחיל טיפול אצל אורתודנט כבר בגיל ילדות או לפחות בגיל הנעורים. יש לציין שהרבה פעמים הטיפול נדחה עד אשר כל השיניים נופלות ושיניים קבועות יוצאות במקומן. הטיפול יכלול ברזלים בשיניים, כיום נהוג גם להשתמש בגשר שקוף לשיניים, מאחר ומדובר על גשר שהוא הרבה יותר אסתטי מאשר גשר רגיל, ובהמשך הדרך גם לכלול פלטה בשיניים וכאמור, במידת הצורך גם ניתוח לסתות. 

יש לומר, לא כל מטופל זקוק לניתוח לסתות, לא במקרה שמדובר בילדים או מבוגרים. בדרך כלל טיפול ליישור שיניים אצל אורתודנט מספיק, מאחר ומצב הלסתות הוא טוב רק השיניים הן לא ישרות ולא צמודות אחת לשנייה. עם זאת, יש מטופלים שנדרשים לעבור ניתוח לסתות כחלק בלתי נפרד מהטיפול או כהמשך שלו. בדרך כלל, ניתוח לסתות הוא השלב האחרון בטיפול אלא אם כן, מתגלה שיש צורך בשלב נוסף בתהליך היישור. 

על מנת להחליט האם יש צורך בניתוח לסתות, יש צורך לבחון את הלסתות, העליונה והתחתונה, האם הן נמצאות במקום בולט וחריג, האם הן גדולות או קטנות מדי, האם יש סנטר בולט, האם הלסתות לא מפותחות מספיק, אם השיניים לא נפגשות (לסת עליונה ותחתונה), וכן יש לבחון את אופי צמיחת השיניים. לאחר מכן יש להחליט האם ניתוח לסתות הוא הפתרון. 

לסיום, אם אתם רוצים לקבל עוד מידע אודות ניתוח לסתות, זה הזמן לפנות אלינו אל המרפאה של פרופסור סטלה צ’אושו, אתם תוכלו לקבל אצלנו את כל המידע הנדרש בתחום. אתם מוזמנים לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית וכן תוכנית טיפול מלאה. תפנו עוד היום ונקבע לכם תור. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
קשתיות שקופות