לקביעת תורים חייגו: 072-33-80-326

יישור שיניים

רבים טועים לחשוב שאם לא עברו יישור שיניים בגיל צעיר יאלצו לסבול משיניים עקומות לשארית חייהם, אך, כאמור, מדובר בטעות. אמנם, ליישור שיניים בגיל צעיר ישנם יתרונות מסוימים, אך ניתן בהחלט לעבור את הטיפול גם בגיל מבוגר. פרופסור סטלה צ’אושו, רופאת שיניים מומחית לאורתודונטיה, מהרופאות המוערכות בישראל ובעולם, מציגה את הליך אורתודונטיה למבוגרים ומסבירה על הטיפול ליישור שיניים אצל מבוגרים.
 

מי מורשה לטפל ביישור שיניים?

חשוב לדעת שלא כל רופא שיניים רשאי לטפל ביישור שיניים ורק מי שהתמחה באורתודונטיה רשאי לערוך טיפולי יישור שיניים, לילדים ולמבוגרים כאחד. האורתודונטיה היא תחום הקשור גם למבנה הלסת ולא רק לשיניים עצמן, ולכן חשוב מאוד להקפיד על טיפולים אצל מומחי אורתודונטיה מוסמכים בלבד.
 

יישור שיניים למבוגרים

רבים מאיתנו לא עברו טיפול ליישור שיניים בצעירותנו, על אף הצורך האסתטי והבריאותי, בשל מגבלות תקציב, חוסר מודעות או סיבות אחרות, ולעיתים נוצר שינוי משמעותי במבנה הלסת וצורת השיניים בגיל מבוגר, שכן השיניים זזות גם לאחר סיום תהליך גדילת הלסת. תוחלת החיים ההולכת ומתארכת יחד עם הטכנולוגיה המודרנית, הופכות את טיפולי האורתודונטיה למבוגרים לתחום מבוקש יותר מבעבר.
 פרופסור צ’אושו | יישור שיניים
איך מיישרים שיניים
 
יישור שיניים יכול להתבצע בכמה דרכים: גשר סמכים חיצוני, קשתיות נשלפות – שקופות או ממתכת, וסמכים פנימיים נסתרים. שיטת הסמכים הפנימיים הולכת והופכת לפופולארית יותר ויותר, קודם כל בשל היותה אסתטית ביותר, ובלתי נראית למעשה, אך גם בשל העובדה שהיום, בניגוד לעבר, ניתן להתקין את הסמכים בצורה נוחה וללא הפרעה בחלל הפה.
 

אל תדחו למחר את מה שאפשר לעשות היום

יישור שיניים אינו פעולה סתמית שנועדה לשפר את הנוחות שלנו, אלא פעולה בריאותית נדרשת כמו גם פעולה אסתטית חשובה ביותר. החיוך שלנו הוא כרטיס הביקור העיקרי שלנו, ומחקרים שונים מוכיחים כי הרושם הראשוני של אחרים כלפינו נקבע רבות לפי החיוך שלנו ולפי צורת השיניים. כיום, כשטיפולי יישור השיניים אינם יקרים כבעבר, והטכנולוגיה מאפשרת לנו לערוך את הטיפולים בצורה טובה יותר מבכל בחינה אפשרית, אין שום סיבה לוותר על יישור השיניים או לדחותו, וכדאי לטפל בהעלאת רמת החיים שלנו כבר עכשיו.

גשר-לשיניים-לפני-ואחרי