לקביעת תורים חייגו: 072-33-80-326

יישור שיניים לינגואלי

אחת התופעות הידועות בעולם האורתונדטי הוא של שן כלואה. מדובר על תופעה במסגרת השן נותרת כלואה בתוך הלסת, כך שלא ניתן לראות אותה בחלל הפה בצורה רגילה. במקרים כאלה יש לעבור טיפול אורתודנטי על מנת לאפשר להן לצאת ובמידה וזה לא מתאפשר, יש לעקור אותן. 

המשמעות של טיפול בשן כלואה הוא קוסמטי אך לא רק כזה. הוא קוסמטי מאחר וייתכן מצב שאם השן היא כלואה, אז קשת השיניים תהיה חסרה ויווצר רווח בשן, במקרים אחרים תיתכן שתהיה שם שן חלבית שלא תהיה בגודל פרופורציונאלית לשאר השיניים. כמו כן, שן כלואה עלולה לגרום נזק לשיניים שסביבה. 

פעמים רבות הטיפול בשן כלואה, תהיה דומה לטיפול בשיניים לא ישרות, כלומר באמצעות טיפול לינגואלי, מדובר על טיפול שמתבצע באמצעות גשר שנמצא מאחורי השיניים, בחלק הפנימי שלהן, המטרה היא למנוע מצב בו מי שמסתכל על חלל הפה, יראה שמתבצע בו טיפול קוסמטי. זה מונע אי נעימויות שונות, בעיקר כשמדובר באנשים מבוגרים שמגיעים אל פגישות עבודה שונות. יש להדגיש שבמקרה של שן כלואה, הטיפול יכלול הרבה פעמים חלקים נרחבים מחלל הפה, לא רק באזור השן עצמו, אלא גם בשיניים הסמוכות. בשביל ליהנות מטיפול לא נראה, יש להשתמש במכשור ייחודי שנועד להבקיע שיניים שהן כלואות בתוך הקשת, כמו כן ניתן להשתמש בפלטות שקופות שנהוג להשתמש בהן כיום לא מעט, בכל מה שקשור ליישור שיניים בקרב מבוגרים וצעירים. 

יש לציין עוד, שלא פעם אנחנו מגיעים למצב בו יש צורך לבצע טיפול בשינים עקומות אחרי גשר, זה נוצר כתוצאה מהטיפול או כחלק בלתי נפרד ממנו, על כן תוכנית הטיפול תכלול הן את החלק של שן כלואה והן את הטיפול באותן שיניים עקומות על מנת לתקן את המצב האסתטי של הפה. במידה וזה מתאפשר הרי שכל הטיפול יתבצע בטיפול לינוגאלי. כך ניתן לבצע אותו בלי שאיש יבחין שמתבצע טיפול בפה, מה שמאפשר להימנע מאי נעימויות אסתטיות. 

אם אתם רוצים לדעת עוד על  שן כלואה והשפעותיה על הפה מבחינה אסתטית ובריאותית או שהינכם רוצים לקבל עוד מידע אודות טיפול לינגואלי, אתם מוזמנים ליצור קשר עם המרפאה של פרופסור סטלה צ’אושו, צוות המרפאה ישמח לספק לכם את כל המידע הנדרש בנושא וכן מידע נוסף אודות טיפולי שיניים קוסמטיים ואחרים. אתם יכולים לפנות אלינו בטלפון או דרך האתר. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
ניבים כלואים