לקביעת תורים חייגו: 072-33-80-326

גשר לינגואלי

כל מי שעבר טיפול יישור שיניים יודע, ששיניים זזות. זה נשמע מוזר למי שלא מכיר את התחום או לא חווה את הטיפול על בשרו, אך שיניים זזות אחרי גשר ולא משנה אם זה גשר רגיל או גשר לינגואלי, כלומר גשר שנמצא מאחורי השיניים ולא מלפניהם, כמו במרבית המקרים. 

הרעיון של שיניים זזות הוא מאוד פשוט, ברגע שמפעילים עליהן לחץ באמצעות גשר וברזלים, הרי שבכל פעם הן יזוזו קצת וככל שהן יזוזו הן יתקרבו זה לזו, מה שיאפשר בסופו של דבר לשיניים להיצמד אחת לשנייה ובכך הטיפול ליישור שיניים יושלם. במילים אחרות, עצם זה שמפעילים לחץ על שיניים גורם להן לזוז. בהתחלה, המטופל ירגיש את זה, הלחץ שיופעל על השיניים יבוא לידי ביטויים בלחץ שהוא ירגיש על בלסתות, אך כעבור יום או יומיים, הוא כבר לא ירגיש בלחץ, זה לא אומר שהשיניים לא ילחצו אחת על השנייה.

מה שכן, צריך לקחת בחשבון, שמדובר בתהליך ארוך, לא מדובר בתהליך של לחץ במשך שבוע או שבועיים והשיניים יזוזו באופן מלא. מה עוד שהלחץ אשר מופעל על השיניים הוא מזערי בשביל לא לגרום נזק להן נזק. יש לציין, שבסופו של דבר, התהליך לוקח חודשים אם לא מעבר לכך, ואז אפשר לראות תוצאות, והן שיניים אשר יושבות זה לצד זו בצורה ישרה. 

כיום נהוג לבצע טיפול שיניים זזות באמצעות גשר לינגואלי, גשר שלא רואים את הברזלים ולא רואים את החומרים באמצעותם מפעילים לחץ על השיניים. הגשר מוקם בחלקן הפנימי של השיניים. כך לא רואים כלל שמתבצע טיפול. מה שכן, לשם הקמת גשר כזה על השיניים, יש לבחון שמבנה הלסת מאפשרת זאת, וכן שפתיחת הפה מאפשרת בנייה של גשר כזה. נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון הוא, שבשביל שייווצר לחץ על השיניים, צריך שיהיה להן מספיק כוח להפעיל אחת על השנייה כוח, שכן חלק מהותי בהצלחת הטיפול הוא שהכוח הביולוגי של השיניים ובפרט של הלסתות מאפשר להן לזוז ולהתקרב אחת לשנייה. 

אם אתם רוצים לדעת עוד יעל טיפול שיניים זזות אחרי גשר, אתם מוזמנים ליצור קשר עם המרפאה שלנו. אצל פרופסור סטלה צ’אושו תוכלו לקבל את כל המידע קשור לתחום של שיניים זזות וכן של גשר לינגואלי. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולקבוע פגישה, אנחנו נשמח להסביר לכם כיצד מתבצע הטיפול ולהכין לכם תוכנית מלאה. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
הלבנת שיניים ביתית

סגירת תפריט