לקביעת תורים חייגו: 072-33-80-326

שיטות נסתרות

קיימים כעת שני סוגים של מכשירים אורתודונטים “בלתי נראים”:

1. Lingual appliances
2. Invisalign

 
Lingual appliances
בשיטה זו המכשיר האורתודונטי מודבק על המשטח הפנימי של השיניים. זהו המכשיר האורתודונטי הבלתי נראה היחיד שבעזרתו ניתן לבצע את כל סוגי הטיפול האורתודונטי. הוא הוכנס לשימוש בשנות ה-80, אולם רק בשנים האחרונות חל שיפור ניכר בטכניקת הטיפול וכעת ניתן להשיג תוצאות מושלמות, הדומות לשימוש במכשור הקונבנציונאלי. מבחינתו של המטופל, היתרון הגדול של הטיפול הלינגואלי הוא שהמכשור מוסתר ואינו נראה במבט מקדימה. בהתחלת הטיפול הלשון מגורה ע”י הסמכים ויש הפרעה קלה בדיבור, אולם בדרך כלל לומדים להסתדר עם כך במהירות.

מבחינתו של הרופא המטפל, הטיפול הלינגואלי דורש דיוק ומיומנות גבוהים יותר ועבודת מעבדה מעולה מכיוון שהגישה למכשור קשה יותר. אלה גם הסיבות לכך שהטיפול הלינגואלי יקר יותר מהטיפול הקונבנציונלי.

יישור שיניים בשיטת אינויזליין

פרופ’ סטלה צ’אושו עברה את הכשרתה בתחום זה בשנת 2001 בגרמניה ומאז היא טיפלה במאות מבוגרים שבחרו במכשור לינגואלי. היא הקימה במחלקה בהדסה מרפאה המיועדת לטיפול במכשור לינגואלי. היא הרצתה וכתבה בתחום זה בכנסים ועיתונים בינלאומיים רבים.

Invisalign
השיטה פותחה בשנת 1997 בארה”ב ומשתמשת בטכנולוגיה דיגיטלית חדשנית, בעזרתה יוצרים הדמיה תלת ממדית ממוחשבת של מערכת השיניים של המטופל ושל תנועות השיניים בכל שלבי הטיפול. הטיפול הוירטואלי מועבר דרך אינטרנט לרופא המטפל שיכול לשנות אותו לפי רצונו. את התוצאה הוירטואלית הסופית ניתן להציג גם למתרפא. לאחר אישור הרופא, החברה מייצרת סדרה של פלטות שקופות המתאימות לכל שלבי הטיפול. מבחינת המטופל המכשור נוח מאד, אסתטי מאד ולא פחות חשוב, גם ניתן להסרה לצורך צחצוח שיניים. מבחינת הרופא העבודה בפה קלה בהרבה, אולם הוא אינו מסוגל לבצע את כל תנועות השיניים ולכן מכשיר זה אינו מיועד לכל טיפול. מחיר הטיפול יקר בגלל העלות הגבוהה של ההדמיה התלת מימדית המבוצעת בקוסטה ריקה.