לקביעת תורים חייגו: 072-33-80-326

ניבים כלואים

אחד הטיפולים הכואבים ביותר עבור מטופלים במרפאות שיניים הוא טיפול הסרת שיני בינה. אחד הטיפול המסובכים ביותר הוא שחרור שן בינה כלואה מתוך קשת השיניים והסרתה. אנשים רבים נאלצים להתמודד עם מצבים של ניבים כלואים וחשיפת שן כלואה לצורך הסרתה. 

שן כלואה היא שן שלא הצליחה לצאת בזמן ועל כן יש לאפשר לה לצאת ואם לא, אז להוציא אותה החוצה בשביל לעקור אותה. טיפול בשיני בינה כלואים הוא טיפול ידוע, מאחר ואלו שיניים שיכולות לגרום נזק לקשת השיניים, אך טיפול בניבים כלואים הוא לא פחות נפוץ וחשוב. ניבים כלואים הם ניבים שממוקמים בין השיניים הקדמיות לאחוריות, בוקעים בגיל 10-12, ובמקרים רבים הם הופכים להיות כלואים. ההסבר לכך הוא שיש ניבים חלביים שלא נושרים או שהניב לא מצליח לבקוע כתוצאה מהכוונה לא נכונה בפה, כמו כן ייתכן ותהיה צפיפות גבוה בשיניים שמסביב מה שיקשה עליו לצאת החוצה. 

כתוצאה מכך, בדומה למצב של שיניים כלואות ובפרט שן בינה כלואה, ייתכן מאוד שאותם ניבים אשר לא בקעו בזמן, יגרמו נזק להתפתחות בקיעת השיניים על גבי עצם הלסת, ושינוי מקום בתוך התנועה בלסת. כל זה עלול לגרום לנזק כבד, הן בשיניים הקדמיות והן בשיניים האחוריות. אותם ניבים כלואים יוצרים לחץ על השיניים, ומחלישים אותן. צריך להבין, ניב כלוא לא נשאר בתוך עצמו אלא מנסה להשתחרר ולהתחבר עם העצם, לכן הוא יכול לגרום נזק רבתי אם לא מתבצע תהליך של חשיפה. 

תהליך חשיפת שן כלואה, הוא טיפול הכרחי הן מסיבות בריאותיות והן מסיבות אסתטיות. יש צורך להכווין את השן על מנת שתוכל לצאת החוצה בצורה נכונה, ובמידה וזה לא ניתן אז לעקור אותה. לשם כך צריך לבדוק מה מצב השן, מה מצב השיניים שמסביב, מצב התמיכה בשיניים ובחניכיים, ולבדוק כיצד הטיפול יכול לעזור לטווח הרחוק וכן הקרוב. 
טיפול שחרור של ניבים כלואים מתבצע אצל אורתודנט או רופא שיניים, כחלק מטיפול דנטאלי או כחלק מטיפול אורתודנטי כולל. הטיפול מתבצע אחרי שורה של צילומים ובדיקות לוודא את מצב הניבים או השיניים, בשביל לקבוע תוכנית טיפול מתאימה. 

אם אתם זקוקים לטיפול חשיפת שן כלואה, זה הזמן לפנות אלינו אל המרפאה של פרופסור סטלה צ’אושו, אצלנו תוכלו לקבל תוכנית טיפול מלאה, כולל הצעת מחיר אטרקטיבית. אתם מוזמנים לפנות אלינו דרך האתר או הטלפון. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
ניתוח לסתות

סגירת תפריט