לקביעת תורים חייגו: 072-33-80-326

יישור שיניים לילדים

הלסת מתפתחת לכל אורך שנות הילדות והנערות, אך אם הפער בין הלסתות משמעותי ניתן להתחיל טיפולי יישור שיניים לילדים כבר בגיל 8-9. פרופסור סטלה צ’אושו מסבירה על יישור שיניים לילדים.
 
הגיל שאפשר להתחיל
טעות נפוצה של ההורים היא להביא את הילד ליעוץ אורתודונטי רק לאחר בגיל עשרה בלבד, לאחר התחלפות השיניים ולעתים במועד זה מאוחר מדי לבצע טיפולים שנועדים לשיפור היחס בין הלסתות או למנוע בקיעת שיניים קבועות בכיוונים לא נכונים. ניתן לאתר בעיות במבנה הלסת וכיוון צמיחת השיניים בגיל צעיר יותר ולהתחיל לטפל בהן כבר בגיל 8. טיפולי אורתודונטיה בגיל צעיר יעילים מאד בשל הקלות בה ניתן להשפיע על כוון צמיחת הלסת ויכולים למנוע או להקטין התפתחות פער משמעותי בין הלסתות וצורך בטיפולים מורכבים, כגון טיפולים משולבים עם ניתוח לסת. לעתים קרובות, ע”י אבחון וטיפול מוקדם, ניתן גם למנוע כיוון בקיעה לא תקין של שיניים קבועות ע”י עקירות יזומות של שיני חלב או מכשירים אחרים שיוצרים מקום לשיניים הקבועות.
 
הסוד הוא ביחס
טיפול אורתודונטי אינו תמיד נעים ולעיתים עשוי לכאוב מעט. מעבר לכאב הפיזי, מתקני יישור השיניים של הילדים גורמים להם פעמים רבות למבוכה חברתית בשל הפגיעה הויזואלית. אמנם, בגילאים הצעירים הדבר קריטי פחות אשר בגיל העשרה, ובכל זאת חשוב לדבר עם הילדים, להסביר להם את חשיבות יישור השיניים, את המקור לאי הנוחות שהם מרגישים, את היתרונות הבריאותיים והאסתטיים שבכך, ואת העובדה שכמה שנתחיל יותר מוקדם, נסיים יותר מוקדם.
 
יישור שיניים לילדים
יישור שיניים לילדים מצריך, כאמור, יחס מיוחד של הצוות, והבנה כיצד ליצור קשר טוב עם הילד ולהסביר לו את הדברים כך שיבין. ישנן שיטות טיפול שונות וייחודיות שנועדו להקל על הילדים, וכדאי לוודא שהאורתודנט אכן מתמחה בטיפול בילדים. כאשר מדובר בילדים בעלי צרכים מיוחדים, המתקשים לשתף פעולה עם הטיפול, ההמלצה אינה להשתמש בכוח, כמובן, אלא לפנות למטפל מתאים בעל המתמחות ביישור שיניים אצל ילדים בעלי צרכים מיוחדים.
 
מעורבות הורית
בכל מקרה של יישור שיניים לילדים בכל גיל נדרשת מעורבות הורית בתהליך, וככל שהגילאים צעירים יותר כך נדרשת מעורבות גדולה יותר, כמובן. בין השאר, למניעת מקרים של שיניים כלואות. הקפדה על צחצוח נכון, שמירה על הגיינה של המתקן עצמו ושל השיניים בכלל, הגעה לטיפולים ועוד, נדרשים מההורים, כדי לעזור לילדים, המתקשים בכך בשל היותם ילדים. הקפדה על כל הפרטים ומילוי הוראות הרופא יעזרו לתהליך לעבור מהר יותר ובצורה מוצלחת יותר.

יישור שיניים ילדים