לקביעת תורים חייגו: 072-33-80-326

אודות פרופסור צ'אושו

פרופסור סטלה צ’אושו, המכהנת כמנהלת מחלקת האורתודונטיה בבית חולים הדסה עין כרם במקביל לניהול המרכז לאורתודונטיה, זכתה להישגים יוצאי דופן במהלך שנותיה בתחום רפואת השיניים והאורתודנטיה. נולדה ברומניה בשנת 1965, ועלתה לארץ עם משפחתה בגיל שבע עשרה. מיד לאחר השלמת בגרות מלאה בעברית בכתה יב, פנתה לתחום רפואת השיניים.

את הקריירה האקדמית שלה החלה פרופסור צ’אושו כעתודאית בלימודי רפואת השיניים באוניברסיטה העברית הדסה ירושלים. בשנת 1989 היא סיימה את לימודי רפואת השיניים, כמצטיינת דיקן ובמקום ראשון בכיתתה. כמו כן, במקביל ללימודי רפואת השיניים, היא סיימה תואר שני (מוסמך) במדעי הטבע בנושא האימונולוגיה של הרוק. אחריו, התמחתה באורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים בירושלים וסיימה תואר PhD בתחום האימונולוגיה, בעיקר של מחלות חניכיים.

במסגרת הכשרתה המקצועית, פרופ’ צ’אושו שירתה בצה”ל בדרגת סרן בשירות קבע, ניהלה קורסי ההתמחות באורתודונטיה במחלקה לרפואת שיניים בירושלים בשנים 2010 – 2005, ומשנת 1996 ועד היום, עובדת במחלקת האורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים בירושלים. במהלך השנים כיהנה בתפקידים כגון יו”ר ארגון בוגרי הפקולטה ותפקידים אחרים בוועדות פקולטאיות וחוץ פקולטאיות.

אורטודנטית-מומחית-בתל אביב

פרופסור צ’אושו חיברה עד היום מעל שמונים פרסומים בכתבי עת מדעים, הנחתה מעל ארבעים הרצאות מוזמנות וכעשרים קורסים בני יום או יומיים והרצתה בלמעלה מחמישים הרצאות בכנסים לאומים ובינלאומיים.

התחומים העיקרים אותם מובילה פרופסור צ’אושו הינם:

טיפול בשינייים כלואות – פרופסור צ’אושו הקימה יחד עם פרופסור אדריאן בקר במחלקה לאורתודונטיה מרפאה מיוחדת לטיפול במטופלים עם שיניים כלואות. טיפולים אלה מורכבים וממושכים ומתבצעים בשיתוף פעולה עם כירורג פה ולסת. בתחום זה פירסמה פרופסור צ’אושו את המספר הגדול ביותר של עבודות ובזכות המוניטין הלאומי והבינלאומי הוזמנה למספר רב ביותר של הרצאות וקורסים בני יום או יומיים בארץ ובעולם, באירופה, דרום אמריקה, ארה”ב ואוסטרליה.

טיפול אורתודונטי במבוגרים – במקרים בהם קיימות בעיות מורכבות של מחלות חניכיים או שיקום הפה, יש צורך בשיתוף פעולה הדוק בין אורתודונטיה למקצועות אחרים כגון: פריודונטיה, שיקום הפה, אנדודונטיה. בתחום זה הקימה פרופסור צ’אושו שתי מרפאות ייעודיות, האחת לטיפול במבוגרים בשיטות הסטנדרטיות והשנייה לטיפול במבוגרים בשיטות נסתרות – לינגואל ואינויזליין.

טיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים – בתחום זה היא הצטרפה לפרופסור אדריאן בקר ויחד טיפלו בבית החולים במספר רב של מטופלים שלא מתקבלים לטיפול במרפאות הרגילות, בשל חוסר שיתוף פעולה ומורכבות הטיפול. הם פרסמו מספר רב של מאמרים והעבירו הרצאות רבות ברחבי העולם.

המרפאה האורתודנטית ברמת אביב
המרפאה האורתודנטית בתל אביב